جراحی لثه

جراحی پیوند لثه

یک ریشه نمایان شده دندان ، نتیجه تحلیل لثه می‌باشد. جراحی پیوند لثه این ضایعه را ترمیم و به جلوگیری از تحلیل اضافه‌تر لثه و استخوان کمک می‌کند.

Perio41

بافت لثه مورد نیاز برای پیوند معمولاً از ناحیه کام بیمار تهیه می‌شود. این جراحی ممکن است برای پوشش یک یا چندان دندان و یا کاهش حساسیت دندانی به کار رود.

مزایا:

- جلوگیری از تحلیل‌های آینده لثه و استخوان

- محافظت از پوسیده شدن ریشه دندان

- کاهش حساسیت دندان

- افزایش زیبایی (در نواحی جلوئی دهان)

جراحی حذف پاکت(Pocket) پریودنتال

لثه و استخوان اطراف دندان باید به صورت چسبیده و فیت دور دندان قرار گیرند مانند قرارگیری یقه اسکی دور گردن! هنگامی که شما دچار بیماری لثه می‌شوید، این بافتهای نگهدارنده و استخوان، تخریب شده و حالتی شبیه جیب یا کیسه دور دندان ایجاد می‌شود که به آن پاکت (Pocket) گفته می‌شود.

Perio5

به مرور زمان این پاکتهای عمیق تر می‌شوند و فضای وسیع‌تری برای زندگی باکتری‌ها فراهم می‌آورند. با گسترش باکتری‌ها در اطراف دندان ، باکتری‌ها می‌توانند انباشته شده و در بافت زیرین لثه پیشروی کنند. این پروسه باعث تخریب بیشتر استخوان و بافت لثه شده و در نهایت در صورت عدم درمان ممکن است به لقی و کشیده شدن دندان منجر شود.

perio81

در این جراحی بافت لثه از روی دندان بلند شده و باکتر‌های بیماری‌زا از عمق پاکت حذف و دوباره لثه به جای خود برگردانده می شود.

Perio6

حذف پاکت و رعایت بهداشت در منزل و انجام درمانهای پیشگیری (جرم‌گیری و صاف کردن سطح ریشه) شانس نگهداری دندان‌های طبیعی را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

جراحی افزایش طول تاج دندان

گاهی به علل مختلفی مانند پوسیدگی شدید، شکستگی دندان زیر لثه یا ساختمان باقیمانده ناکافی دندان برای ترمیم یا روکش و بریج نیاز به جراحی افزایش طول تاج دندان می‌باشد.

Perio7

این جراحی ، لثه و سطح استخوان را برای نمایان ساختن مقدار بیشتری از ساختمان دندان که قابل ترمیم است ، تنظیم می‌کند.

جراحی پلاستیک (زیبایی) لثه

- جراحی افزایش طول تاج زیبایی

perio9

اگر احساس می‌کنید که دندان‌هایتان کوتاه به نظر می‌رسند یا هنگام خندیدن مقدار زیادی از لثه‌ تان دیده می‌شود یا لثه شما در بعضی نواحی میزان زیادی از سطح تاج دندان را پوشانده در حالی که در دندان‌های کناری طول بیشتری از تاج دندان دیده می‌شود، اگرچنین است جراحی افزایش طول تاج زیبایی ممکن است راه‌حل مشکل شما باشد.

Perio10

در خلال این روش لثه اضافه برداشته می‌شود تا میزان بیشتری از تاج دندان نمایش داده شود و با فرم دادن خط لثه، لبخند جدید شما در نهایت زیبایی خواهد بود.

Perio11

جراحی برداشتن رنگدانه های لثه (Gum Depigmentation)

 یک پروسه جراحی زیبایی لثه است که به وسیله آن نقاط تیره رنگ روی لثه برداشته و یا کاهش داده می‌شوند.

Perio12

اولین و بهترین تجویز این جراحی برای بیمارانی است که متقاضی بهبود زیبایی لبخند خود هستند. این درمان عموماً درمان پایداری می‌باشد. در موارد کمی پس از چند سال نیاز به یک دستکاری ساده می‌باشد.