ارتودنسی

ارتودنسی یک راه عالی برای افزایش اعتماد به نفس، افزایش سلامتی دهان و ایجاد یک لبخند زیبا است. هدف ما تامین با کیفیت‌ ترین درمان ارتودنسی است. داشتن دندانهای مرتب و یک لبخند زیبا میتواند باعث افزایش احترام و اعتماد به نفس در هر سنی شود.حق طبیعی همه افراد در سنین مختلف است که یک لبخند زیبا و یک دهان سالم داشته باشند .

large O1

مرتب شدن دندانها بطور کلی باعث بهبود وضعیت سلامتی دهان و دندان می شود.تمیز کردن ونگهداری از دندان‌های نامرتب کار مشکلی است و احتمال ایجاد پوسیدگی دندان و بیماری لثه وجود دارد.در نهایت احتمال از دست دادن دندان نیز زیاد می‌شود. مشکلات دیگر نامرتبی  دندان‌ها شامل سایش‌های شدید لبه دندان، فشار زیاد روی استخوان اطراف ریشه و جابجائی مفصل فکی می‌باشد که نهایتاً منجر به دردهای مزمن ناحیه سر و صورت و گردن می‌گردد. درمان ناهنجاری اولیه ارتودنسی خیلی کم هزینه‌تر از درمان مشکلات پیچیده دندانپزشکیخواهد بود که در آینده بخاطر نامرتبی دندان‌ها رخ می‌دهد.هدف ما این است که شما در اولین جلسه اطلاعات خوبی بدست بیاورید. در اولین جلسه،معاینه می‌شوید و حالات درمانی احتمالی با شما مطرح خواهد شد. این جلسه رایگان است ونیازهای ارتودنسی شما یا فرزندتان را مشخص می‌کند.سوال‌های زیادی وجود دارد که بیماران ارتودنسی یا والدین آن‌ها دارند و می‌خواهند که جواببگیرند :

 •  آیا مشکل ارتودنسی وجود دارد؟
 •  آیا الان نیاز به درمان است یا می‌توانیم تا انتهای زمان رشد و رویش تمام دندان‌ها درمان را به تاخیر بیاندازیم؟
 • برای درمان ارتودنسی چه مراحل درمانی وجود دارد؟• درمان دندان‌ها چقدر طول خواهد کشید؟
 • هزینه درمان چه مقدار است؟
 • چگونه می‌توانیم آن را پرداخت نمائیم؟

  و سوالات دیگری که مطمئناً در اولین جلسه به تمام آن‌ها پاسخ شفاف و منطقی خواهیم داد. در ضمن، اگر در 6 ماه گذشته، رادیوگرافی و فتوگرافی دارید حتماً این مدارک را به همراه خود بیاورید.

  مدت درمان

  درمان ارتودنسی بر اساس سن بیمار، شدت ناهنجاری، همکاری بیمار و میزان حرکت دندان متغییر است و بین 30-6 ماه طول می‌کشد. در بعضی موارد خاص، این مدت شاید از 30 ماه هم بیشتر طول بکشد. البته طول درمان در اکثر بیماران کمتر از 2 سال است.

  ارتودنسی ثابت به روشMBT

  Ortho1

  یکی از مدرن‌ترین روشهای انجام ارتودنسی ثابت است که در آن از براکت‌های هوشمند (Pre adJusted) و سیم‌های تیتانیوم حافظه دار (CU Ni-Ti) استفاده می‌شود.

  برخلاف سیستم‌های قدیمی در این روش نیاز به ایجاد خم در سیم تقریباً حذف شده و نیروهای ملایم و ممتد در این روش ، پایان قابل پیش‌بینی‌تری را برای بیماران رقم می‌زند.

  در این روش عموماً از 2 نوع براکت (Bracket - پایه نگهدارنده سیم که روی دندان چسبیده می شود) ، براساس خواست بیمار استفاده می شود.

  براکت فلزی

  این براکت‌های استیل از انواع قدیمی بسیار کوچکتر هستند و بنابراین ظاهر بهتری دارند وبیماراحساس راحتی بیشتری می‌کند.

  ortho2

  سیم ارتودنسی توسط کشهای مخصوص (O-ring) روی این براکت‌ها نصب می‌شود.

  براکت‌های زیبایی (سرامیکی)

  این براکتها تغییر رنگ نمی‌دهند و در کل دوره درمان ظاهر زیبای خود را حفظ می کنند.

  ortho5

  ارتودنسی ثابت به روش DAMON

  Ortho7

  تکنیک ارتودنسی Damon نه تنها یک انقلاب در سیم‌ها و براکت‌های ارتودنسی است بلکه این روش به طور کلی یک راه جدید در درمان بیماران ارتودنسی است.

  3  کلید اصلی در سیستم دیمون وجود دارد که همین 3 کلید عامل اصلی کوتاه‌تر شدن زمان درمان (تا 7 ماه درمان سریع‌تر) و تعداد جلسات ویزیت کمتر (تا 48 درصد کمتر)، راحتی بیشتر و دستیابی به نتایج سریع‌تر و پایدارتر می‌باشند.

  1- براکت‌های دیمون از یک سیستم کشوئی منحصر به فرد استفاده می‌کنند که با حذف کش‌های مرسوم در روش‌های قدیمی‌تر ، اصطکاک بین براکت و سیم را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهند.

  ortho8

  2- سیمهای با تکنولوژی بالا (High-Tech) که به صورت هوشمند ، در دمای بدن فعال می‌شوند و نیروهایی در محدوده نرمال بیولوژیک و کنترل شده اعمال می‌کنند.

   3- در سیستم دیمون ، از آن جائی که حرکت دندان‌ها و تغییرات استخوانی هماهنگ با هم رخ می‌دهند ، نیاز به کشیدن دندان‌ها به مراتب کمتر (تا 70 درصد کمتر) شده است.

  ortho12

  در این سیستم کشیدن دندان در صورتی انجام می‌گیرد که برای تامین زیبایی نیمرخ و بالانس اجزای صورت لازم باشد نه به خاطر کمبود فضا و شلوغی دندان‌ها !

   در انتهای درمان با سیستم دیمون ، نتیجه چیزی فراتر از بدست آوردن دندان‌های صاف و مرتب خواهد بود : صورتی زیباتر با لبخندی طبیعی تر و پرتر ( لبخند هالیوودی)

  ortho111

  Damon Clear

  در این سیستم نیز برای تامین زیبایی در طول درمان، براکتهای شفاف وجود دارد.

  ortho9

  تصاویر بیماران Damon

  ortho112

  ortho113

  ارتودنسی نامرئی

  ortho17

  یک راه حل ساده، سریع و موثر برای کسانی است که دارای نامنظمی‌های کمی در دندان‌های جلوئی هستند یا پس از درمان ارتودنسی ، مقدار جزئی تغییرات در دندان‌های جلوئی به وجود آمده است.

  مواردی که با aligner تصحیح می‌شود:

  ortho18