روش انجام بلیچینگ
ابتدا از دندان شما برای ارزیابی روند و مقایسه نتایج درمان ، عکاسی می شود . سپس مرحله بلیچینگ در مطب (Office Bleaching) انجام می شود که در آن ژل بلیچینگ با درصد بالا روی دندان قرار می گیرد و توسط لیزر فعال می شود .این کار باعث شکسته شدن مولکول های رنگی داخل دندان می شود.
در ادامه بیمار برای مدتی از یک ژل بلیچینگ با درصد کمتردرمنزل (Home Bleaching) استفاده می کند تا با اضافه شدن اکسیژن به مولکول های شکسته شده در مرحله اول مولکول های سفید تری به وجود آید . در صورت انجام صحیح این مراحل ، نتیجه کاملا ماندگار خواهد بود.
آنچه باید قبل از سفید کردن دندانها (Bleaching) بدانیم؟
امروزه در عصر شبکه های اجتماعی و سلفی ها ،افراد مایلند زیباتر به نظر برسند و کلید زیبایی صورت ، یک لبخند زیبا و مهمترین نکته در لبخند ، داشتن دندانهای سفید و روشن است . بنابراین اگر به فکر سفید کردن دندانهایتان هستید ، مطالب زیر را میتوانید بخوانید.
از آنجاییکه ما در طول زندگی یک دست دندان طبیعی داریم پس باید در مورد دندانهایمان اطلاعات کافی داشته باشیم.
دوام بلیچینگ
نتیجه بلیچینگ همانطور که گفته شد بسیار با ثبات است و اگر چه بسته به عادت غذایی و نحوه ی زندگی بیمار ممکن است لازم باشد پس ازانجام جرم گیری سالیانه ، به مدت یک یا دو شب ژل Home Bleaching استفاده شود . لازم به یاد آوری است که انجام این روند با توجه به بی ضرر بودن ژل بلیچینگ ( ژل های استاندارد ) مطلقا جای نگرانی ندارد.
چرا دندان ها زرد می شود؟
عوامل متعددی مانند بالا رفتن سن ، ژنتیک و استفاده از مواد غذایی رنگی ، سیگار و …. باعث تغییر رنگ دندان و تیره شدن آن می شود . از جمله زردی دندان می‌تواند روی اعتماد به نفس افراد نسبت به ظاهرشان تاثیر منفی بگذارد و باعث شود خودشان را از خندیدن در جمع محروم کنند!
حساسیت دندانی
یکی از شایع ترین عوارض جانبی بلیچینگ حساسیت دندانی در روزهای اولیه استفاده از ژل می باشد که آن هم با مصرف مسکن هایی مانند ایبوپروفن به سادگی قابل کنترل است.
 

 

سفید کردن دندان چگونه انجام می شود؟
منظور از سفید کردن دندان ، سفید کردن قسمت داخلی دندان یا عاج می باشد که با جذب ژل هیدروژن پروکساید (که ژل سفیدکننده یا ژل بلیچینگ هم نامیده می شوند) سفید تر و روشن تر می شود .
پس بر خلاف تصور عامه ، بلیچینگ لایه خارجی دندان (مینا) را سفید نمی کند بلکه لایه داخلی دندان ها را سفید می کند.

 

 

 

 

 

 

تبلیغ نرم افزار موبایلی مدیکام

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم با استفاده از طراحان گرافیک
تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی.

تبلیغ نرم افزار موبایلی مدیکام

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم با استفاده از طراحان گرافیک
تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی.

بی ضرر بودن بلیچینگ و نتیجه درمان
امروزه ثابت شده استفاده از یک ژل بلیچینگ استاندارد که دارای PH طبیعی (نزدیک به آب) می باشد نه تنها ضرر ندارد بلکه با کاهش PH اسیدی محیط دهان باعث کند شدن روند پوسیدگی های احتمالی موجود در دندان ها می شود .
در صورتیکه تمایل به انجام بلیچینگ دارید و یا نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید ، برای تعیین وقت مشاوره با کلینیک فرسیا تماس بگیرید.
نتیجه درمان در افراد مختلف متفاوت است و مسلما افرادی که دندان های تیره تری دارند ، نیاز به استفاده بیشتری از ژل Home Bleaching دارند.
 

 

 

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.