عادتهایی که به دندانهای شما آسیب میرساند – بخش اول

گاز زدن یخ

یخ ماده ای طبیعی و بدون شکر است ، بنابراین شما ممکن است فکر کنید که بی ضرر است.اما جویدن تکه های سخت و منجمد آن میتواند باعث ایجاد ترک و لب پریدگی روی دندانهای شما شود.و اگر این جویدن یخ باعث تحریک عصب داخل دندان شود،احتمال ایجاد  درد دندان پس از آن زیاد است .غذاهای داغ وسرد ممکن است مسبب ایجاد دردهای سریع و ناگهانی و تیر کشنده وحتی درد دندان پایدار شوند.دفعه بعد که هوس جویدن یخ به سرتان زد، به جای آن از آدامس بدون قند استفاده کنید!

 

دندان قروچه (سایش دندانها)

دندان قروچه یا سایش دندانها می تواند به مرور زمان دندانها را از بین ببرد.این مساله اغلب به علت استرس یا عادتهای مربوط به خوابیدن اتفاق می افتد ، که این مساله کنترل آن را مشکل میکند . پرهیز از مصرف غذاهای سفت در طول روز می تواند منجر به کاهش درد و آسیب های ناشی از این عادت شود .استفاده از نایت گارد در طول شب میتواند باعث جلوگیری از آسیب دیدن دندانها توسط سایش در هنگام خواب شود.

خوابیدن با شیشه شیر

هیچوقت برای محافظت از دندانها خیلی زود نیست ! دادن یک شیشه شیر ، آب میوه و یا هر نوشیدنی دیگری هنگام خواب به کودک میتواند دندان های جدید را در مسیر پوسیده شدن قرار دهد . کودک ممکن است عادت کند که با بودن شیشه شیر در دهان به خواب رود و این به این معنی است که در تمام طول شب ، دندان ها در استخری از شکر غوطه ور هستند ! بهترین کار دور نگه داشتن شیشه شیر از کنار تخت کودکان است .

فلوراید تراپی

No Comments Yet.

Leave a comment