ارتودنسی ثابت به روش (  DAMON  )

 

 

 
 
تکنیک ارتودنسی Damon نه تنها یک انقلاب در سیم‌ها و براکت‌های ارتودنسی است بلکه این روش به طور کلی یک راه جدید در درمان بیماران ارتودنسی است.
3  کلید اصلی در سیستم دیمون وجود دارد که همین 3 کلید عامل اصلی کوتاه‌تر شدن زمان درمان (تا 7 ماه درمان سریع‌تر) و تعداد جلسات ویزیت کمتر (تا 48 درصد کمتر)، راحتی بیشتر و دستیابی به نتایج سریع‌تر و پایدارتر می‌باشند.
1- براکت‌های دیمون از یک سیستم کشوئی منحصر به فرد استفاده می‌کنند که با حذف کش‌های مرسوم در روش‌های قدیمی‌تر ، اصطکاک بین براکت و سیم را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهند.
2- سیمهای با تکنولوژی بالا (High-Tech) که به صورت هوشمند ، در دمای بدن فعال می‌شوند و نیروهایی در محدوده نرمال بیولوژیک و کنترل شده اعمال می‌کنند.
3- در سیستم دیمون ، از آن جائی که حرکت دندان‌ها و تغییرات استخوانی هماهنگ با هم رخ می‌دهند ، نیاز به کشیدن دندان‌ها به مراتب کمتر (تا 70 درصد کمتر) شده است.
در این سیستم کشیدن دندان در صورتی انجام می‌گیرد که برای تامین زیبایی نیمرخ و بالانس اجزای صورت لازم باشد نه به خاطر کمبود فضا و شلوغی دندان‌ها !
 در انتهای درمان با سیستم دیمون ، نتیجه چیزی فراتر از بدست آوردن دندان‌های صاف و مرتب خواهد بود : صورتی زیباتر با لبخندی طبیعی تر و پرتر ( لبخند هالیوودی)

 

 

 

DAMON CLEAR

 

در این سیستم نیز برای تامین زیبایی در طول درمان، براکتهای شفاف وجود دارد.
فواید براکت شفاف را از شمار روز افزون بیماران ارتودنسی بزرگسال که به سمت مراقبت‌های ارتودنسی روی آورده ‌اند، می‌توان فهمید. اکنون افراد بزرگسال نیز می‌توانند زیبایی و عملکرد دندان‌ها را بهبود بخشند بدون اینکه دهانشان ظاهر سیم‌ کشی و فلزی داشته باشد. این الاینرهای جدید را می‌توان هنگام غذا خوردن و مسواک زدن از دهان در آورد. از آنجایی که این الاینرها ثابت نیستند خود بیمار می‌تواند الاینر را درآورده و دوباره در دهان بگذارد.این ویژگی با مزیت مهم دارد: اول اینکه بیمار اعتماد به‌ نفس بیشتری داشته و هنگام صحبت کردن و لبخند زدن نگران ظاهر خود نیست و در سخنرانی یا موقعیتهای مهم اجتماعی میتواند آن را از دهان در بیاورد. 
دوم این که خیلی بهتر، راحت‌تر و مؤثرتر می‌توان بهداشت دهان را در دوران درمان ارتودنسی رعایت نمود.صاف و همراستا کردن دندان‌ها جدا از ایجاد زیبایی، برای سلامت و عملکرد دهان نیز بسیار مهم است. ذرات غذا، باکتری‌ها و پلاک در بین دندان‌های کج و بهم ریخته به راحتی پنهان می‌شوند. در نتیجه باکتری‌ها به راحتی تکثیر یافته و در اثر تغذیه از قند موجود در غذاها، اسید تولید می‌کند. اسید باعث پوسیدگی دندان می‌شود. همچنین وجود باکتری‌ها باعث التهاب و عفونت لثه می‌شود. در صورتی که دندانها صاف و همراستا با یکدیگر قرار داشته باشد، محلی برای تجمع پلاک و غذا وجود نداشته و مسواک به راحتی به تمامی سطوح دندان دسترسی خواهد داشت. بنابراین در صورتی که به روش درست مسواک بزنید و نخ دندان کشید جلوی تجمع پلاک و باکتری‌ها گرفته می‌شود.