بایومیمتیک

آینده دندانپزشکی هم اکنون اینجاست !

 

“Bio” به معنای زندگی و “mimetic” به معنی تقلید است. بنابراین، بیومیمتیک یعنی “تقلید حیات” ، درمان بیومیمتیک دندان به این منظور طراحی شده است که تا آنجا که ممکن است دندان های طبیعی را شبیه سازی کند و برای دندان هیچ ماده ای بهتر از ساختار طبیعی خود دندان وجود ندارد. هنگامی که شما به دلیل پوسیدگی یا آسیب به دندان، به ترمیم یا بازسازی آن احتیاج دارید، حفظ مواد و ساختار دندان طبیعی شماهمیشه اولویت اصلی است. دندانپزشکی بیومیمتیک نوعی روش بازسازی دندان است که در آن شکل و عملکرد دندانها به لحاظ قدرت و عدم نفوذ باکتری همانند نوع طبیعی آن خواهد بود و در مقایسه با تکنیک های سنتی، به طور قابل ملاحظه ای طول عمر دندان ترمیم شده را بالا می برد.

 

دندانپزشکی بیومیمتیک عبارت است از:

 

تکنولوژی روز دنیا : استفاده از کامپوزیت های نسل جدید همرنگ دندان با دوام و قدرت مناسب برای ترمیم دندانهای آسیب دیده

تفکر فوق محافظه کارانه : به حداقل رساندن تراش دندان برای جلوگیری از برداشتن بیش از حد ساختار دندان طبیعی و در نتیجه حفظ فاصله مناسب از عصب دندان.

دندانپزشکی کم تهاجمی: تراش عمیق و بطور کلی تراش در این روش به شدت محدود شده است.

نهایت زیبایی و ظرافت: هر ترمیم در این روش یک اثر هنری سفارشی است که ظاهر و عملکردی شبیه دندان های طبیعی دارد.

“مداخله دندانپزشکی کمتر ، بهترین نوع دندانپزشکی است”

من افتخار می کنم که جزء تعداد کمی از دندانپزشکان ایران باشم که دندانپزشکی Biomimetic را انجام می دهند.

من متعهد به حفظ دندان های طبیعی و بازگرداندن آنها ، بدون استرس، درد، و هزینه زیاد هستم. دندانپزشکی بایومیمتیک به گونه ای طراحی شده است تا برای اولین بار با استفاده از مواد و تکنیک های مدرن وبازسازی ساختار طبیعی دندان، به طور کامل از عوارض دندانپزشکی سنتی (Conventional Dentistry) جلوگیری کند. دندانپزشکی بایومیمتیک با محافظت از دندان طبیعی و سد کردن راه نفوذ باکتری ها به طور کامل باعث میشود تا درمان دندانپزشکی مطمئن تر و با دوام باشد. این یک موقعیت برد-برد برای همه است